Trochę historii...
Zakład fryzjerski został założony 143 lata temu w Katowicach (Katowice posiadają prawa miejskie od 142 lat). Pierwszy właściciel reklamował go jako miejsce dla wytwornej klienteli, jego wystrój przypomina dziewiętnastowieczne salony a nie typowy salon fryzjerski. W przeszłości pomieszczenie podzielone było na małe kabiny, gdzie panie i panowie w atmosferze intymności mogli dbać o swój wygląd. Pierwszy właściciel prowadził zakład do 1934 roku. Kolejny właściciel przeprowadził zakład przez lata 60-te i 70-te. W 1971  zakład objął jego najlepszy pracownik pan Henryk Wojtaszak z żoną Łucją. Obecnie prowadzą go jego córki: Anna Hońska i Barbarą Orczyk.

Wystawa salonu wygląda jak dobrze przygotowana ekspozycja w muzeum: srebrne lusterka, rogowe grzebienie, suszarki i inne to stosowane w dawnych czasach akcesoria fryzjerskie. Zabytkowe wnętrze wymaga stałego dozoru konserwatora, który dba o zachowanie w dobrym stanie niezwykle oryginalnych ścian. Pozwala zachować klimat i ducha dawnych czasów. Świadczone tu usługi fryzjerskie, swoją jakością potwierdzają długą tradycję zakładu.

Obecnie zakład specjalizuje się głównie w niechirurgicznej metodzie uzupełniania włosów powszechnie stosowanej w Stanach Zjednoczonych jak i Europie Zachodniej. Metoda ta pozwala osobom pozbawionym włosów, lub z ich dużymi ubytkami na ich rekonstrukcję. Z metody tej chętnie korzystają osoby, które straciły włosy w wyniku chemioterapii, panowie jak i panie o dziedzicznych skłonnościach do łysienia.
Stworzenie zastępczych włosów dla klienta wymaga czasu, cierpliwości, ale przede wszystkim nie jest aż tak kosztowne.

System zapewnia klientowi pełną swobodę, klient może w niej pływać, uprawiać sport, a także farbować włosy. Na taką fryzurę czeka się od dwóch do trzech miesięcy, a jej koszt wynosi ok. 3,5 tys. zł. Wizualnie klient zostaje odmłodzony o kilkanaście lat, psychicznie poprawia się mu komfort życia.

więcej na temat metody>>